Ayetel Kürsi Dinle

Dinimizde önemli dua ayetlerinden biridir. Birçok dini kitapta önemi vurgulanmıştır. Bakara süresinde 255. Ayete denk gelmektedir. Medine döneminde indiği bilinmektedir. Bu ayette İslam dininin temel unsurlarından ve yüce Allah’ın kudretinden bahsedilmiştir. Kur’an-ı Kerim okumak ve dinlemek insan ruhunu dinlendiren ve huzur veren bir durumdur. Bu sebeple Ayetel Kürsi dinle yazarak çeşitli cihazlardan düzenli olarak Ayetel Kürsi dinleyebiliriz. Bu konuda son yıllardaki insanlar çok şanslıdır. Bunun sebebi istedikleri şeyler internet sayesinde çok rahat erişim sağlıyorlar.

Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerimin dörtte biri olarak kabul edilmiştir. Önemli duanın birçok fazileti bulunmaktadır. Müslümanların dua etmeden önce bol bol okuduğu ayetlerden biridir. Nazardan koruduğu âlimler tarafından belirtilmiştir.

Hasta kişilere okunduğunda ferahlık sağlar hastalıkların iyileşmesinde şifa olmaktadır. Şeytandan koruduğuna inanılmaktadır. Fakirliğe karşı okunduğunda bolluk ve bereket sağlar. Kalbi ferahlatır vesveselerden korur.

Ayetel Kürsi’nin düzenli olarak okunması kişi için maddi kazançlarının yanında manevi kazanç anlamına gelmektedir. Bu konuda son yıllarda sesli ve görüntülü medya araçlarından yardım alabilirsiniz.  Ayetel Kürsi dinle yazarak bu ayetleri düzeni olarak dinlemek için Ayetel Kürsi dinle yazarak bu hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okumanın ve Dinlemenin Faydaları

Ayetel Kürsi okumanın ve dinlemenin birçok faydası bulunmaktadır. Allah’ın isminin yer aldığı ayeti okumak veya dinlemek çok sevaptır. Ayeti okuyan kişinin duaların kabul olacağı söylenmiştir. Ayetel Kürsi’nin okunduğu eve kötülükler uğramaz.  Günahlar bağışlanır ve Allah bereketli kapılar açar. Ayetel kürsi her namazdan sonra mutlaka okunmalıdır. Dualara eklenmelidir.

Dara düşen kişinin sıkıntıları hafifler, kalbine ferahlık gelir. Bu ayeti okuyan ya da dinleyen kişiye rahmet kapıları açılır. Melekler tarafından korunur ve başına gelecek bela ve musibetlerden görünmez bir zırh ile çevrili olur.

Üzerinde nazar olduğu düşünülen kişiye okunursa nazarın kötü etkilerinden korunur. Ayetel Kürsi okumanın faziletleri çoktur. Her koşulda okunabilir, dinlenebilir.

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu

Allahüla ilahe illa hüvel hayyül kayyüm la te’huzühü sinetün vela nevm lehu masifsemavati vema fil’ard menzellezi yeşfeu indehu illa bi’iznih ya’lemu mabeyne eydihim ve ma halfehüm vela yühitune bi’şey’im min ilmihi illa bima şae vesia kürsiyyühüs semavati vel’ard vela yeudühü hıfzuhüma vehüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi’nin Türkçe Anlamı

Ayetel Kürsi’nin Türkçe Anlamı;  Allahtan başka İlah yoktur. O, daima, diridir. Her şeyin sahibi Allah’tır. Yüce Allah ne uyur ne de uykusu gelir. Gökte ve yerde olan her şey O’na aittir. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine olabilir! Onların arkasında ve önünde olan her şeyi O bilir.  Onlar ise O’nun dilediğinden fazlasını ilminden hiçbir şeyi anlayamazlar. O’nun yüceliği gökleri ve yeri kapsamıştır. Onları korumak yüce Allah’a için kolaydır. Allah yücelerin yücesidir ve o çok büyüktür.

Ayetel Kürsi’nin Okunmasının Faziletleri

Hz. Peygamberimiz tarafından faziletleri bildirilmiştir. Ayetel Kürsi okumanın faydaları bin bir çeşittir. Uyumadan okuyan kişi sabaha kadar korunur. Vesveselerden ve bütün kötülüklerden korunmasına bereketli ve huzurlu uyku uyumasına yardımcı olur.

Bu duayı her vakitte okuyabilirsiniz. Büyük faydası olan ve bereketi çok olan duadır. Şükür amacıyla okunduğunda şükrü artırır şükredilen konuda bereket kazanılır. Yüce Rabbimizin sıfatlarından oluşan duayı okumak Allah’ın rızasını kazanmayı sağlar. Sıkça okunarak ezberlenmeli ve alışkanlık haline getirilmelidir.

Evde, işte, okulda, hastalıkta, sağlıkta, mutlulukta her koşulda bu dua okunmalıdır. Günahların affına yardımcı olan bu dua kabir azabından korumaktadır. Cehennem azabından da kurtuluşa götürmektedir.

Kişiyi bütün bela ve sıkıntılara karşı rahatlatmaktadır. Şeytan ve cin gibi kötü varlıkların şerrinden korumaktadır. Huzursuzluktan mutsuzluktan doğal kalp sıkıntılarını gidermektedir. Yolculukta okunursa kazalardan korur, evden çıkmadan okunursa eve gelene kadar dışarıda başınıza gelecek kötülüklerden korumaktadır.

Gece oluşan huzursuzluklarda, kötü rüyalarda ve korku durumlarında şifa vermektedir. Çocuklara bol bol okunmalıdır. Adeta bir zırh görevi gören dua insanı kötülüklerden koruyarak ferahlık vermektedir. Eve okunursa o ev bereketlenir. Fakir kişi okursa rızıklandırılır. Hasta kişiye okunursa şifa bulur, borçlu kişiye okunursa borçlarından kurtulur.

Görüldüğü gibi duanın faziletleri çok fazladır. Akla gelinen her anda okunması fayda sağlayacaktır. Ayrıca duayı dinlemek kalbi ferahlatır kötülüklerden alıkoyar.